- prazdný košík -
0 ks

Edukačně-charitativní cyklistický maraton – "Z afazją na sportowo" s účastí LOVELEC

Celý týden pomáhala elektrokola LOVELEC dvojici sportovců projet polským pobřežím Baltu v rámci cyklistického a vzdělávacího maratonu. 29.5.2022 odstartovala expedice otce a syna z Helu do Svinoústí (Świnoujście), během které zvládli 450 km během 7 dnů, navštívili více jak 20 škol, předávali informace o vývojové afázii, která je jednou z mála známých poruch.

Alek je usměvavý chlapec a vášnivý cyklista, trpí však poruchou komunikačních schopností. Afázie je závažnou a komplikovanou poruchou řeči, která vzniká při poškození mozku (m.j. při cévní mozkové příhodě, traumatu, zánětlivých onemocnění). Děti postižené afázií vyžadují speciální přístup vzdělávání, přičemž informací o poruše komunikačních schopností je málo. Neznalost a chybějící systémová připravenost přivedla otce k myšlence organizace vzdělávací expedice.

V LOVELEC jsme se dozvěděli o chystané akci a jako cyklisté jsme si uvědomovali, že plánovaná 400 km trasa bude pro desetiletého chlapce hodně náročná. Nabídka pomoci zapůjčením elektrokol pro maraton byla zcela na místě a 29.5. se začal psát cyklistický příběh naší dvojice.    

Prostřednictvím sítě jsme byli svědky celé cesty, mnohdy nelehké - v dešti, větru, v bouři a krupobití i v parném slunci. Nicméně na elektrokolech LOVELEC oba cyklisté ujeli nakonec více jak 450 km a splnili své cíle! (více na (16) zafazjąnasportowo – výsledky vyhledávání | Facebook )

Gratulujeme vytrvalým a statečným jezdcům a jsme hrdí, že jsme je mohli podpořit!

 Afazja1 

Afazja7

Afazja3 

Afazja5

 Afazja4  

Afazja end