- prazdný košík -
0 ks

MOHOU JEZDIT NA ELEKTROKOLE STARŠÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY?

O tom, že má jízda na kole pozitivní vliv na lidské zdraví není obecně pochyb. Věk lidí se prodlužuje a senioři chtějí být více aktivní. Proto okolo sebe vidíme stále více seniorů, kteří tráví volný čas na kole, turistikou nebo jiným aktivním způsobem.

Jedna studie z Finska tvrdí, že lidé, kteří na kole jezdí pravidelně celý život, jsou ke stáru v kondici, která je srovnatelná s lidmi o deset let mladšími, kteří na kole nikdy nejezdili.

 

Jednou z hlavních předností pohybové aktivity je snížení rizika předčasného úmrtí, a to zejména z následků kardiovaskulárních chorob (CVD). Téměř ve 49 % případech úmrtí v Evropě je právě CVD hlavní příčinou smrti. Nicméně, většině úmrtí způsobené CVD lze včas zabránit prevencí.

Pravidelná pohybová aktivita je určitě jednou z variant prevence proti CVD chorobám, zároveň snižuje nebezpečí výskytu cukrovky a vysokého krevního tlaku. Dále umožňuje kontrolovat váhu těla; udržovat svaly a klouby; zdokonalit rovnováhu, koordinaci, pohyb, sílu a vytrvalost člověka; snížit stres; a také podporuje dobrý a pozitivní stav lidské mysli.

Výborným způsobem pro aktivní pohyb a pravidelné udržování kondice je jízda na elektrokole. Ve vyšším věku lidi trápí často různé nemoci jako například začínající artritida, vysoký krevní tlak, atd. Právě při jízdě do kopců na elektrokole oceníte, že se Vaše klouby nemusí zatěžovat. Nemusíte se také bát kolísání tlaku při námaze, neboť na elektrokole si nastavíte jak moc Vám má pomáhat a tudíž ani do kopce se nebudete zbytečně přetěžovat.

Uvažujete nad nákupem eletrokola? Přijďte si vyzkoušet různé druhy elektrokol přímo k výrobci do prodejny. Podobně jako jste věnovali čas a energii při nákupu svého auta, věnujte podobnou energii výběru elektrokola.

 KXO03062.jpgKXO03124.jpg

Můžete si koupit elektrokolo v obchodě anebo navštívit supermarket, kde nabízejí eletrokolay, ale automobil by jste si v supermarketu taky nekoupili. Pouze u výrobce elektrokol získáte pravdivé a zaručené informace.

Domluvte si projížďku ZDARMA na různých typech elektrokol. Naplánujte si schůzku v čase, kdy Vám to bude vyhovovat, a užijte si testovací jízdu okolo Českého Těšína.

 

Objednat testovací jízdu na elektrokole ZDARMA

 

Hodí se elektrokolo pro seniory?